5.ayda üfürüm çıktı & ek gıdalara başladık ...

<!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->


Yazacak çok şey konacak çok fotoğraf birikti ama bir türlü bilgisayarın başına oturamadım…5. ve 6. ay kontrollerimiz geride kaldı. 5.ay kontrolümüzde ‘’üfürüm’’ olduğumuzu öğrendik. Hemen çocuk kardiyolojisine götürdük, kalp eko ‘su çekildi, sonuçta kalp kapakçıklarında biri 4 diğeri 6 mm olan 2 tane deliğimiz var. Sevindiğimiz kısım temiz kanın, kirli kan kısmına karışması. Peki bu durumun sonucunda ne oluyor ?  Dolaşım sistemine  gereğinden fazla yük biniyor. Kirli kan kısmı, kanı temizlemeye uğraşırken bir de temiz kanın karışmasıyla kapasitesi artıyor. Yapacağımız şey beslenmesine dikkat etmek, düzenli kontrole götürmek ve 4 yaşına kadar beklemek. Umarım bize bir piyango vurur ve 4 yaşına kadar kendi kendine kapanır bu delikler.

 

Ben 6 aydan önce ek gıdaya başlamak istemediğimden  6.aya kadar ek gıdaya geçiş için  bekledik. Arada bazen meyve püresi ya da organik pirinç unu ile yaptığım azıcık muhallebiden verdim. Ama sonra bunu da kestim.

 

Salı günü itibarıyla ek gıdalara başladık. Ayrı bir düzen ayrı bir koşturmaca. Sabah kahvaltısı, öğlen sebze çorbası arada meyve püresi v.s.. diye eklenerek uzayan bir liste. Hem ben hem de Ayşe bu duruma alışmaya çalışıyoruz. Şuan için tek yaptığımız dilimizle itip şans eseri ağzımıza giren maddeleri püskürtmek.

 

Ben ise Ayşe sulatana farklı, değişik, hoşuna gidebilecek  neler yapabilirim diye kafa patlatıyorum. Tecrübeli annelerin de yorumlarını bekliyorum.

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !