Bayram Bitti...Artık bayramlar bayram olmaktan çıktı bize sadece tatili hatırlatan günler haline geldi…böyle olması doğrumu bilemiyorum, bir taraftan harıl harıl çalışanlar için biraz soluklanma fırsatı diğer taraftan kaybedilen değerler gibi geliyor… seyrettiğimiz bütün amerikan filmlerinde mutlaka yer alan noel  geleneği, kutlaması, seramonisi bütün ailenin bir arada olması mutlaka uzakta ve küs olan aile ferdinin geri dönüşü ve noel zamanı barışması, illa ki yalnız olanların noel yemeğine davet edilmesi, herkesin birbirine hediyeler dağıtması ve uzayıp giden bu tür sahneler ... gerçekte nasıldır bilemiyorum ama dışarıdaki insanlara verilen mesajlar hep aynı… keşke bizde kendi değerlerimizi yansıtan kareler bulabilsek  bu kadar dizi kalabalığında işlenen konular hep abuk sabuk saplantılı aşklar, şiddet v.s..bu kadar önemli bir iletişim aracının bir o kadar boş ve aptal programlarla dolu olmasına hayretler içinde tanık oluyorum.

 

10 günlük tatilde (bayram demiyorum ) biz neler yaptık peki, gezenti ailesi olarak hergün bir yere gittik gezdik gezdik sonunda hepimiz hasta olduk … 1.günü teyzeler ve dayı ziyaret edildi , öğle ve akşam yemekleri yenildi, 2. gün şileye kahvaltıya gidildi arkadaşların evine , 3. gün caddeye çıkıldı, 4.gün sahile gidildi, 5.gün kemerburgaz’ da ki arkadaşlara akşam yemeğine gidildi, 6. gün hasta yatıldı.

 

Ayşecik eda ablasının aldığı pembe kadife bahçıvan elbisesini giydi ama çok sıkıldı, elbisenin sürekli toplanması onu rahatsız etti sonunda çıkarttık külotlu çorapla kaldı ve çok mutlu oldu. Uyudu uyandı hep başka bir yerdeydik bu hoşuna gitti sürekli etrafı ve yeni yüzleri inceledi. Sıkıştırılmaktan çok hoşlandı artık mıncıklıyoruz. Sabahları yanıma alıyorum sarılarak uyuyoruz, babayı koltuğa attık 1 gece beraber uyuduk kızımla çok güzledi. Elma rendeliyorum ve kaşıkla yedirmeye çalışıyorum. Üzüm çok hoşuna gitti. 4 numaralı beze geçtik biraz daha büyüdük, annesi çok sevindi. Alışveriş merkezlerindeki bebek odaları kontrolüne devam edildi Maltepe carrefour çok kötü hiç beğenilmedi. Babaannemiz battaniye bitirdi çok güzel kalın ama üstü çok süslü geldi süsler biraz azaltıldı. Artık sebamed’in banyo köpüğüne geçildi, köpük köpük yıkanıldı, kahkalar atıldı.

 

İlk hafifi hastalığımız olundu, ateşimiz çıktı, anne çok üzüldü gece saat başı kalkılıp bakıldı ateş kontrol edildi, ½ fitil sokuldu düşünce rahatlanıldı. Büyükler kızdı çok gezdiniz çocuğu yordunuz diye ama yüzümüze söylenilmedi J bayram sonrası evde oturuldu, iyileşildi  ve bol bol dinlenildi.


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !