Yemeyen Bebekler Klubüne Katıldım...Bütün anneler bebekleri ek gıdaya başladıklarında her şeyin en iyisini hazırlayıp yedirmek isterler. Ve sanırım bütün anneler bebeklerin yemediğinden şikayet ederler. Bu durumda    ‘’yemeyen bebekler klubüne’’ hoş geldim

 

Geçen hafta itibarıyla sabah kahvaltısına , öğlen çorbalara, ikindi meyve pürelerine başladık ama sadece başladık ilerleyemedik.

 

Her sabah büyük bir hevesle kalkıyorum 50-60 cc arası süt sağıyorum, 1 gece önceden beyaz peynirimizi suya koyuyoruz, sabah anne sütünün içine beyaz peynirimizi, 1 dilim ekmek içini (ben eti cicibebe ekmeği koyuyorum) 1 tatlı kaşığı pekmezi,  1-1,5 eti cicibebe bisküvisini ufalıyoruz. Hepsini güzelce eziyoruz, büyük bir hevesle bebeğimizin karşısına oturuyoruz, türlü şaklabanlıklarla, şarkılarla, yedirmeye çalışıyoruz. Cebren ve hile ile ağzına bir kaşık sokabilirsek ve püskürtmezse  ne mutlu size   1-0 öndesiniz ama maç daha yeni başladı.                        

 

Öğlen sebzeleri  (ilk hafta bir küçük havuç,patates, 1 çorba kaşığı pirinç yada bulgur, 1 tatlı kaşığı z.yağı )  küçük küçük doğruyoruz 1-1,5 bardak suyla haşlayıp tel süzgeçten ezerek geçiriyoruz. Veee karşılaşma gene başlıyor türlü püskürtmeler, elini kaşığa vurup etrafa sıçratmalar, diliyle itmelerle bebeğiniz 4-1 öne geçiyor.

 

İkindi saati,  elma püresini hazırlıyorsunuz gene şarkılarla türkülerle yedirmeye çalışıyorsunuz. Nispeten daha başarılı geçiyor. Ama günün sonunda bebeğiniz 5-3  maçı kazanmış olarak gülücükler atarak yuvarlanmaya başlar J

 

Ve ertesi gün gene büyük bir hevesle hazırladığınız yemekleri hampuş humpuş yiyeceğini hayal ederek güne başlarsınız…

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !